Jak se přitahují roje motýlů?

Jak se přitahují roje motýlů?
Sice přitahují roje motýlů nejspolehlivěji, protože se na jednom místě nahromadí řada nektarem překypujících květů, ale vysazovat můžeme také roztroušeně jednotlivé rostliny po celé zahradě. S babočkami, okáči a otakárky se pak budeme setkávat sporadicky na mnoha místech. Motýli skutečně milují určité dřeviny a trvalky, jimž se nevyhnou.
Jaké rostliny působí na motýly?
Z trvalek působí na motýly doslova magnetickou silou především hvězdnice. Existuje jich celá řada druhů, některé kvetou na počátku léta a jiné až na podzim. Pestrá směska těchto rostlin zajistí neustálý zdroj nektaru přitahující motýly po několik měsíců.
Jaký je motýlí let z jedné rostliny na druhou?
Třepotavý motýlí let z jedné rostliny na druhou není bezúčelný. Motýli stále hledají rostliny, na něž by mohli naklást svá vajíčka a na nichž by se vylíhlé housenky mohly přiživit. Ke svému pohybu však potřebují dostatek energie v podobě nektaru, který čerpají z navštívených květů.
Kde jsou motýly na skleníku botanické zahrady v Praze?
Vzpomínáte, že motýly jste vídali kdysi dávno ještě u babičky na chalupě a ano, pak ještě loni a předloni na výstavě těch krásných exotických motýlů ve skleníku Botanické zahrady v Praze? Kam se všichni ti žluťásci, modrásci, babočky a otakárci vlastně poděli? Žijí. Včely, čmeláci, motýli, vážky i jiný hmyz.