Co znamenají noční můry?

Obsah

Co znamenají noční můry?

Co znamenají noční můry?

Co noční můry znamenají a jak se jich nejlépe zbavit? Pokud se po noci vzbudíte s myšlenkou na hezký sen, který se vám zdál, může jít o skvělý start do nového dne. Když vás však během spánku potrápila noční můra, děsivá představa vás pronásleduje ještě dlouhou dobu. Volný pád, únos či ohavné monstrum. To vše se velmi často objevuje v našich snech.

Kdy se objevují noční můry?

Noční můry se objevují častěji, pokud jste v silném stresovém období, máte různé problémy, přetěžujete své fyzické síly nebo jste prožili traumatizující či negativní emoční zážitek. Zlé sny jsou někdy vyvolávány i léky, zejména na vysoký krevní tlak či proti psychickým onemocněním, nebo konzumací těžkých jídel před spaním.

Proč jsou noční můry ničím příjemným?

Noční můry tedy skutečně nejsou ničím příjemným. Pokud se dlouhodobě opakují, mohou negativně ovlivnit vaší psychiku. Jaké jsou nejčastější příčiny nočních můr. A dá se se špatnými sny vůbec bojovat? Co je vlastně sen a noční můra?

Jaké jsou příčiny nočních můr?

Když vás však během spánku potrápila noční můra, děsivá představa vás pronásleduje ještě dlouhou dobu. Volný pád, únos či ohavné monstrum. To vše se velmi často objevuje v našich snech. Noční můry tedy skutečně nejsou ničím příjemným. Pokud se dlouhodobě opakují, mohou negativně ovlivnit vaší psychiku. Jaké jsou nejčastější příčiny nočních můr.

Související příspěvky: