Jak snížit obsah dusičnanů v akvarijní vodě?

Jak snížit obsah dusičnanů v akvarijní vodě?
Jak snížit obsah dusičnanů a dusitanů v akvarijní vodě? Dusičnany a dusitany vznikají rozkladem organických látek v akváriu, jako jsou zbytky krmiv, výkalů nebo mrtvých živočichů. Vysoká koncentrace těchto látek ve vodě je toxická pro ryby a zvyšuje výskyt řas.
Jaké jsou správné vlastnosti akvarijní vody?
Jaké jsou správné vlastnosti akvarijní vody a jak je měřit? Akvaristika není jednoduchá. Pokud chce někdo dlouhodobě krásné akvárium plné spokojených ryb a krásně rostlých akvarijních rostlin, bude zapotřebí mnoha vědomostí a času kolem údržby akvária a péči o rostlinky.
Jak snížit pH akvarijní vody?
Jak snížit pH akvarijní vody? Dobrá zpráva je ta, že pH a uhličitanová tvrdost KH se dají vcelku jednoduše ovlivnit přidáváním plynného CO2 do vody, které sníží pH vody. Pokud je tedy snížení pH nutností a zároveň potřebujete pro náročnější rostliny uhlík, plynné CO2 je dobrou volbou. Nejstabilnější dávkování CO2 do vody je pomocí CO2 lahve.
Jaká je výměna vody v akváriu?
Častější výměna je nutná i u akvárií, kde je velké množství ryb vzhledem k počtu rostlin a objemu akvária. Pokud by se vám podařilo nastolit biologickou rovnováhu, nemuseli byste pak vodu v akváriu skoro vyměňovat (stačilo by jednou za dva roky, neboť dochází k únavě vody). Naopak u chovných nádrží je nutná skoro každodenní výměna vody.