Jak si robota postavit?

Jak si robota postavit?
Takového robota si zvládne postavit každý s trochou času a trpělivosti, ale přitom základní principy, které si při jeho stavbě vysvětlíme, zůstávají stejné i u robotů podstatně složitějších. Naším cílem pro tuto kapitolu je „ošahat” si nějaký jednoduchý hardware a zbavit se „strachu z neznáma”.
Co všechno může robot použít k získání informací?
Probereme, co všechno může robot použít k získání informací o svém okolí (senzory) nebo jaké možnosti má naopak na něj zpět působit (efektory). Správný robot potřebuje mozek, nějaké senzory a nějaké efektory. Nemusí být ale nijak složitý. Základem může být jednoduchý levný jednočip, senzorem spínač a efektorem třeba LEDka.
Co jsou zákony robotiky?
Zákony robotiky 1 Původní 3 zákony robotiky. Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo. Robot... 2 Historie vzniku. Poprvé byly Zákony robotiky uvedeny v březnu 1942 v Asimovově povídce „ Hra na honěnou “ („Runaround“ -... 3 Další zákony robotiky. Postupem doby se další autoři pokusili zákony pozměnit či doplnit nové. ... Roger... More ...
Kdy se Robotika dostala do krize středního věku?
Dá se asi bez skurpulí říci, že se robotika.cz dostala do krize středního věku. Ty tam jsou doby, kdy jsme byli na škole, žili ze stipendia a měli spoustu času „na hraní” a následné sepisování našich zkušeností.