Kdy konzumovat syrové vejce?

Obsah

Kdy konzumovat syrové vejce?

Kdy konzumovat syrové vejce?

A syrová vejce nedoporučují konzumovat vůbec. Budete však překvapeni, kolik živin je zabalených do tak malé skořápky. Jedno syrové vejce obsahuje tři gramy bílkovin, vitamíny A, B2, B5, B12 a E. Ve vejci najdeme i cholin, což je minerál, který je nezbytný pro funkci mozku.

Proč jsou syrová vejce stravitelná?

Syrová vejce tak jsou nejen hůře stravitelná, ale zapříčiní, že nepřijmete většinu z vysokého obsahu bílkovin a vitamínů. Hlavním rizikem při konzumaci syrových nebo tepelně neupravených vajec stále zůstává možnost nákazy salmonelou.

Jaká jsou zdravotní rizika syrové vejce?

Jaká jsou zdravotní rizika? Syrová vejce obsahují velké množství bílkovin a také mnoho živin, které mohou podpořit funkci mozku, imunitního systému a nervového systému. Avšak prakticky žádná z těchto živin se neztratí při jejich vaření. Takže pokud jde o výživovou hodnotu, jsou syrová a vařená vejce prakticky srovnatelná.

Jaký je rozdíl mezi Syrovým a syrovým vajíčkem?

Tepelná úprava vajec sice mírně snižuje množství těchto živin a zdravých látek, ale výživový rozdíl mezi syrovým vajíčkem a vařeným je tak malý, že ho můžeme považovat za bezvýznamný. Jaká jsou zdravotní rizika?

Související příspěvky: