Jak duża jest podaż fosforu w UE?

Jak duża jest podaż fosforu w UE?
Przeciętna podaż fosforu w krajach UE wśród osób dorosłych (powyżej 18 lat) waha się od 1000 do 1767 mg na dobę. W Polsce średnie jego spożycie wraz z dietą nie wybiega poza zakres norm, wynosi bowiem blisko 1208 mg/dobę. Zapotrzebowanie na fosfor różni się w zależności od płci, wieku, a także stanu fizjologicznego.
Jak duże jest zapotrzebowanie na fosfor?
W Polsce średnie jego spożycie wraz z dietą nie wybiega poza zakres norm, wynosi bowiem blisko 1208 mg/dobę. Zapotrzebowanie na fosfor różni się w zależności od płci, wieku, a także stanu fizjologicznego.
Jakie produkty są bogate w fosfor?
Produkty bogate w fosfor Z uwagi na stosunkowo szeroką gamę produktów zawierających w składzie fosfor, warto wspomnieć o najlepszych źródłach tego makroskładnika, do których zaliczymy: produkty mięsne, podroby, ryby (140–350 mg w 100 g), jaja kurze a konkretnie żółtko jaja (587 mg w 100 g),
Gdzie jest fosfor w pożywieniu?
Fosfor w niewielkich, ale znaczących ilościach występuje w tkankach miękkich, można go znaleźć w mózgu, serc czy mięśniach. Fosfor ma zdolności przetwarzania pokarmu w niezbędną do życia energię. 2. Gdzie występuje fosfor? Fosfor znajdziemy w pożywieniu, jednak można go również suplementować, np.: w postaci tabletek.