Jak se vylučují některé látky z buňky?

Obsah

Jak se vylučují některé látky z buňky?

Jak se vylučují některé látky z buňky?

Současně se pomocí těchto měchýřků vylučují z buňky některé látky např. sek­rety (ex­ocytóza). Drobné kulovité útvary. Tvořené vláknem RNA stočeným do klubíčka, jsou navázány na en­dop­lazmatic­kém re­tikulu (drsné). Ribozómy tvoří buněčné bíl­koviny podle in­for­mace získané z DNA (chromozomů).

Jaké jsou buňky živočišné?

Rostlinné buňky jsou větší, je­jich buněčná stěna je silná a ob­sahuje celulózu. V cytop­lazmě se nacházejí plas­tidy a velké vakuo­ly, naopak nemají některé or­gane­ly např. Gol­giho aparát. Živočišné buňky ob­sahují více or­ganic­kých látek, méně vody, mají jiný metaboliz­mus.

Jaké jsou vývojové znaky buňky?

Evoluce (vývoj), živé sous­tavy se neustále dlouhodobě přizpůsobují měnícím se podmínkám. Buňka je základní stavební a funkční jedno­tkou (výjimku tvoří nebuněčné or­ganis­my). Tyto znaky ale nej­sou uni­ver­zální. Mnoho or­gan­ismů není schop­ných samos­tatného pohybu a nereagují přímo na své prostředí.

Jaký je základní stav buněk rostlin a živočichů?

Základní prin­cip stav­by buněk rostlin a živočichů je stejný, přesto můžeme pozorovat některé rozdíly. Rostlinné buňky jsou větší, je­jich buněčná stěna je silná a ob­sahuje celulózu. V cytop­lazmě se nacházejí plas­tidy a velké vakuo­ly, naopak nemají některé or­gane­ly např.

Související příspěvky: