Jak zaútočí tygr na kořist?
![Jak zaútočí tygr na kořist?](https://i.ytimg.com/vi/3Oc2zQfbv2o/hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEcCOADEI4CSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLDFe76jWKvbShknI2TgcNa-YHofSg)
Jak zaútočí tygr na kořist?
Tygr zaútočí na kořist ze vzdálenosti cca 20m. Tuto vzdálenost překoná třemi až čtyřmi skoky a na kořist se vrhne z boku a okamžitě ji povalí k zemi. Tygři obvykle zabíjejí kousnutím do krku nebo v případě větší kořisti drží zvíře zespoda za krk, dokud nedojde k udušení.
Kde žijí tygry?
Žijí v různém prostředí od tropických pralesů, stále zelených lesů, savan, skalnatých horských oblastí až po promrzlou tajgu a tundru. Hlavním faktorem pro výskyt tygrů je přístup k vodě, dostatek kořisti a hustý porost, ve kterém mohou stopovat kořist. Zbarvení tygra je vynikající maskování v podmínkách travnaté džungle.
Kde pronikl tygr do Asie?
Do Indie, na Altaj, severních oblastí Ruska a dalších částí Asie tygr pronikl podle fosilních nálezů až v pozdním pleistocénu. Fosilními nálezy je doložen i výskyt tygra v Beringii, nikoli však až na území dnešní Severní Ameriky. Tygr se prokazatelně vyskytoval i na ostrově Sachalin.
Kde se nachází tygr sibiřský?
Ale mezi jednotlivými poddruhy jsou velmi patrné rozdíly např. tygr sibiřský má rekordní velikost až 280 cm s 384 kg váhy. Najdeme je v jižních oblastech Asie, kde se zdržují v souvislých lesích a to převážně v Indii, Indonésii, Číně, Sibiři a v Mandžusku.