Proč LDL cholesterol špatný?

Obsah

Proč LDL cholesterol špatný?

Proč LDL cholesterol špatný?

LDL nebo také non HDL cholesterol s nízkou hustotou dříve lékaři označili za špatný, protože ho považovali za jednu z hlavních příčin kornatění tepen. Podle American Heart Association podporuje tvorbu nánosů, plaků na vnitřní stěně tepen. To může vést k: Zúžení cév, omezení toku krve a roznášení kyslíku do tkání.

Proč je vysoký cholesterol zapříčiněn?

Vysoký cholesterol může být zapříčiněn mnoha faktory. Mezi ty nejhlavnější patří zejména alkohol, cigarety, neaktivní pohyb a špatné stravování. Vysoký cholesterol dokáže velmi výrazně ovlivnit správný a zdravý chod srdce, což z dlouhodobějšího hlediska zapříčiňuje především infarkty i v mladém věku.

Proč sója snižuje totální cholesterol?

Ačkoli sója nemusí ve větší míře snižovat totální cholesterol, stále je schopná snižovat ten špatný, tedy LDL. Tato proteinová jídla mají vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin, vlákniny, vitamínů a minerálů stejně jako dobrou úroveň nasycených tuků.

Jak se zbavit cholesterolu?

Jak se zbavit cholesterolu? 1 Libové maso – kuřecí a krůtí prsa, libové hovězí, jehněčí, králičí, vepřová panenka 2 Ryby – losos a tučné ryby 3 Celozrnné pečivo 4 Ovesné, ječné či pohankové vločky 5 Mléko a mléčné výrobky s nižším obsahem tuku 6 Rostlinné oleje a margaríny 7 Sója 8 Luštěniny 9 Zelenina – všechny druhy 10 Ovoce – všechny druhy 11 Ořechy a semena (v omezeném množství!) – mandle, lněné... More ...

Související příspěvky: