Proč je Kanadská ekonomika velmi prosperující?

Obsah

Proč je Kanadská ekonomika velmi prosperující?

Proč je Kanadská ekonomika velmi prosperující?

Kanadská ekonomika je velmi prosperující, výhodou pro národní ekonomiku jsou velká naleziště energetických surovin, v produkci některých kovů zaujímá Kanada přední místo na světě. Největším ekonomickým partnerem jsou pochopitelně Spojené státy Americké, kde směřují tři čtvrtiny vývozu. Kanadská ekonomika je velmi výkonná.

Jaký je průměrná mzda v kanadskě?

Porovnání zdanění práce v Kanadě a v Česku Výpočet Kanada Česko Česko Česko mzda (v % z průměrné mzdy) mzda (v % z průměrné mzdy) mzda (v % z průměrné mzdy) mzda (v % z průměrné mzdy) mzda (v % z průměrné mzdy) Výpočet 67% 100% 133% 167% Daň z příjmu (souhrnná) 11,60% 15,20% 19,20% 21,70% Povinné pojistné placené zaměstnancem 7,20% 7,30% 6,00% 5,00% 3 more rows ...

Jaká je minimální mzda v kanadských provinciích?

I Kanada patří mezi vyspělé země, kde je minimální mzda stanovena zákonem. Hodinová minimální mzda se v jednotlivých provinciích liší, pohybuje se od 9,75 kanadských dolarů (190 Kč) po 11 kanadských dolarů (215 Kč). Celková zdanění práce v Kanadě je podstatně nižší než v Česku. Hlavním důvodem je nižší povinné pojistné placené zaměstnavatelem.

Související příspěvky: