Kdy použít oxid uhličitý v potravinářském průmyslu?

Kdy použít oxid uhličitý v potravinářském průmyslu?
Potravinářský průmysl se nemůže bez použití oxidu uhličitého, kde je znám jako konzervační a prášek do pečiva, s kódem E290. Jeho forma ve formě kapaliny obsahuje jakýkoli hasicí přístroj. Také čtyřmocný oxid uhličitý, který se uvolňuje během fermentace, slouží jako dobrý krmení akvarijních rostlin.
Co je oxid uhličitý?
Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led. Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.
Jak reaguje oxid uhličitý s hydroxidem sodným?
Oxid uhličitý reaguje se silnými hydroxidy za vzniku solí, které se vyskytují ve dvou formách, jako uhličitany a hydrogenuhličitany (starším názvem kyselé uhličitany); například s hydroxidem sodným vzniká buď hydrogenuhličitan sodný : CO 2 + NaOH → NaHCO 3, nebo při větším množství hydroxidu uhličitan sodný :
Co je hnojení rostlin pomocí oxidu uhličitého?
V dnešní době módní a čím dál více využívané hnojení rostlin pomocí oxidu uhličitého (dále jako CO2) se rozšířilo natolik, že se často dostává do rukou začátečníků a běžných společenských nádržích s minimem rostlin. Na internetu je spoustu článků na výrobu a dávkování CO2, rozšířených mýtů a polopravd o jeho aplikaci.