Kdo je nejstarší egyptská pyramida?

Obsah

Kdo je nejstarší egyptská pyramida?

Kdo je nejstarší egyptská pyramida?

Za nejstarší egyptskou pyramidu je považována Džoserova pyramida, která byla postavena v Sakkaře, ve 27. století před naším letopočtem. Zatímco Džoserova pyramida je považována za nejstarší pyramidu, Cheopsova pyramida je pokládána za největší. Její původní výška byla 145,5 metrů. V současné době měří 137,5 metrů.

Co chrání pyramidy v egyptské mytologii?

Pyramidy v Gíze chrání Velkou sfingu, největší monolitní sochu na světě. Předpokládá se, že tvář sfingy zpodobňuje tvář faraona Rachefa. Všechny egyptské pyramidy byly postaveny na západním břehu řeky Nil, který je v egyptské mytologii po západu slunce spojován s říší mrtvých.

Kdy byla egyptská pyramida zjištěna?

Ve skutečnosti však bylo ve starověkém Egyptě zjištěno asi 140 pyramid. Za nejstarší egyptskou pyramidu je považována Džoserova pyramida, která byla postavena v Sakkaře, ve 27. století před naším letopočtem.

Kde jsou egyptské pyramidy?

Všechny egyptské pyramidy byly postaveny na západním břehu řeky Nil, který je v egyptské mytologii po západu slunce spojován s říší mrtvých. Staří Egypťané pohřbívali své ušlechtilé občany v pyramidách s pohřebními dary.

Související příspěvky: