Jaké jsou vitamíny v jablkách?

Obsah

Jaké jsou vitamíny v jablkách?

Jaké jsou vitamíny v jablkách?

V jednom středně velkém jablku najdeme následující živiny: Mangan, měď a vitamíny A, E, B1, B2 a B6: méně než 4% denní doporučené dávky. Navíc jsou jablka bohatým zdrojem polyfenolů. A i když v obchodě údaj o množství polyfenolů v jablkách nenajdete, mají tyto látky celou řadu pozitivních účinků na vaše zdraví.

Proč jsou jablka sytější než plátky jablek?

Jablka obsahují velké množství vlákniny a vody, což jsou dvě látky, které přispívají ke zmírnění hladu a zvyšují pocit sytosti. Účastníci jedné studie, kteří před jídlem konzumovali plátky jablek, se cítili sytější než ti, kteří pili jablečný džus, šťávu z jablek nebo nejedli jablka vůbec.

Proč jsou jablka dobrým zdrojem vitamínu C?

Shrnutí: Jablka jsou výborným zdrojem vlákniny a vitamínu C. Navíc obsahují i polyfenoly, které mají řadu příznivých účinků na vaše zdraví. Jablka obsahují velké množství vlákniny a vody, což jsou dvě látky, které přispívají ke zmírnění hladu a zvyšují pocit sytosti.

Co jsou účinky jablek na zdraví kostí?

Konzumace ovoce přispívá ke zvýšení hustoty kostní hmoty, což je důležitým ukazatelem zdraví kostí. Odborníci se domnívají, že za účinky jablek na zdraví kostí stojí antioxidanty a protizánětlivě působící látky, které jablka obsahují.

Související příspěvky: