Jaké je množství oleje v kanystru?

Obsah

Jaké je množství oleje v kanystru?

Jaké je množství oleje v kanystru?

Potom odlijte do kanystru množství oleje v odpovídajícím množství (při poměru 1 : 50 je to 20 mililitrů oleje na 1 litr vody) a zalijte ho benzínem. Vléváním benzínu se směs celkem dobře promísí, takže celý proces stačí ukončit jen velmi lehkým protřepáním.

Jak dlouho je olej plně syntetický nebo minerální?

Řada výrobců automobilů dnes doporučuje výměnu oleje po ujetých 30 tis. km nebo jednom roce. Praxe ale ukazuje, že ani nejmodernější oleje nevydrží po takto dlouhou dobu motor našeho vozu dobře ochránit. Nezáleží na tom, zdali se jedná o olej plně syntetický, polosyntetický nebo minerální.

Jaký je interval výměny motorového oleje?

Interval pro výměnu motorového oleje nejvíce ovlivňují podmínky, v jakých automobil jezdí a druh spalovaného paliva.Olej ve voze, který jezdí převážně dlouhé trasy po dálnicích, se opotřebovává pomaleji než v tom, které jezdí na krátké trasy se studeným motorem.

K čemu jsou oleje Long Life určeny?

Na režim Long life musí být motor nastaven, konstruován a také tomu musí odpovídat jízdní režim. Oleje jsou koncipované pro vozy, kde převládá dálkový provoz. Jejich výhodou bývá i nižší viskozita, což znamená, že nástup mazání po startu přijde rychleji, než u motorů s viskozitou nižší.

Související příspěvky: