Co je vepřová žebra v troubě?

Obsah

Co je vepřová žebra v troubě?

Co je vepřová žebra v troubě?

Vepřová žebra v troubě může být jak svačina, tak i samostatné jídlo. Je vhodný i pro zdobení slavnostního stolu. Pokud je vepřové pro občerstvení, použijte zbývající zbytky pro podávání. Do poledne je lepší přidat lahodnou přílohu ve formě smažených brambor. Pokyny pro pečení vepřových žeber v troubě jsou uvedeny v receptu s fotografií.

Jak vyndat žebra?

Do vařící vody vložit žebra, vařit necelou 1 hodinu, až je maso téměř měkké. Žebra vyndat. V míse smíchat citrónovou šťávu, olej, zázvor, mletou papriku, pepř. Žebra rozdělit na přiměřené díly, očistit. Ještě do teplého masa vetřít směs. Žebra dát igelitového pytle, uzavřít, dát na 4 hodiny do ledničky.

Jaké jsou pásy vepřových žeber?

1 2 pásy vepřových žeber z boku, váha libovolná (jen se vám musí vejít do trouby) 2 50 g másla 3 100 ml černého piva nebo jablečného cideru 4 4 lžíce hnědého cukru (60 g) 5 2 zarovnané lžičky soli (10 g) 6 2 lžičky mleté papriky 7 velkou špetku čerstvě mletého pepře 8 malou špetku mleté skořice 9 můžete přidat i 1 lžičku kmínu, 1 lžičku hořčičných semínek, ještě trochu pepře, sušené chilli... 10 60 g hnědého cukru 11 60 g medu 12 10 g soli More ...

Související příspěvky: