Co se týče traktorů?

Obsah

Co se týče traktorů?

Co se týče traktorů?

Zvláště v létě a začátkem podzimu se mezi nimi najdou i traktory, které často znepříjemňují řidičům život. V některých místech tak musí řidiči jet téměř krokem. Problém je přitom velmi častý.

Jaký je omezený pohyb traktorů na silnicích první třídy?

Na silnicích první třídy, mezi které patří i I/50, je přitom pohyb traktorů a jiných zvláštních vozů omezený silničním zákonem. Traktory mají ovšem zakázanou jízdu po silnicích první třídy pouze v určité hodiny a zpravidla jen v pátek, o víkendu a o svátcích. Ani tento omezený zákaz ovšem nedodržují vždy.

Proč se traktor dováží nákladními auty?

Konkurenční firma, která kámen dováží nákladními auty, musela žádat o výjimku. Majitel traktoru ne. Traktor také nemusí mít tachograf a řidič nemusí dodržovat předepsané bezpečnostní přestávky jako u nákladního auta.

Kdo má řidičské oprávnění na Traktor?

Majitel traktoru ne. Traktor také nemusí mít tachograf a řidič nemusí dodržovat předepsané bezpečnostní přestávky jako u nákladního auta. Další výhodou je, že řidičské oprávnění skupiny T na traktor lze získat už od 17 let. Toto pravidlo ale policistům vadí – nezkušený sedmnáctiletý řidič totiž může vézt i desítky tun nákladu.

Související příspěvky: