Může zapalovací svíčka zapálit více paliva?

Obsah

Může zapalovací svíčka zapálit více paliva?

Může zapalovací svíčka zapálit více paliva?

Pokud zapalovací svíčka nedostává potřebnou energii k zapálení směsi, vozidlo začne spotřebovávat více paliva, aby kompenzovalo nedostatečný výkon svíčky. Střílení z výfuků občas doprovázených plameny, může být příznakem selhání zapalovací cívky.

Co je příčinou poruchy zapalovací cívky?

Závada zapalovací cívky má za následek, že jedna nebo více zapalovacích svíček nedostávají odpovídající množství energie. Pokud máte problémy s uvedením vozidla do chodu za studena, je to dostatečný signál potenciální poruchy zapalovací cívky. Proveďte jednoduchou zkoušku na vysokonapěťovýchh kabelech, je-li jiskra na jednotlivýchych kabelech.

Může to způsobit přetížení napětí zapalovací cívky?

Toto dodatečné napětí může způsobit přetížení napětí na zapalovací cívce, jenž může vést až k přehřátí a eventuálnímu selhání cívky. Vibrace mohou poškodit vinutí a izolaci zapalovací cívky , které způsobují zkraty nebo zlomy na sekundárních vinutích.

Proč jsou zapalovací cívky vadné?

Zapalovací cívky přenášejí energii z akumulátoru a přenášejí ji na zapalovací svíčky, které zapalují palivo a zajišťují chod vašeho vozidla. Zde uvádíme některé běžné situace, při nichž byste měli hledat možnou příčinu u vadné zapalovací cívky.

Související příspěvky: