Jak opravit kondenzátor motoru?

Obsah

Jak opravit kondenzátor motoru?

Jak opravit kondenzátor motoru?

Navštivte některého elektrikáře ve svém okolí a on vám jistě rád kondenzátor a celý motor přezkouší. Navíc, závada nemusí být jen v kondenzátoru (i když ta bývá nejčastější), vadný může být také odstředivý kontakt, který u některých typů motorů kondenzátor po rozběhu odpojuje a samozřejmě také rozběhové vinutí.

Může to být závada v kondenzátoru?

Navíc, závada nemusí být jen v kondenzátoru (i když ta bývá nejčastější), vadný může být také odstředivý kontakt, který u některých typů motorů kondenzátor po rozběhu odpojuje a samozřejmě také rozběhové vinutí. Nakonec jedno upozornění: kondenzátor může zůstat delší dobu po odpojení zařízení od sítě nabitý a dát ránu!

Jak poznat vadný rozběhový kondenzátor?

Re: Jak poznat vadný rozběhový kondenzátor? Změřit se dá vše, záleží jak jste vybaven, ovšem podle otázky předpokládám, že nic moc nemáte a že ani Vaše zkušenosti s elektrotechnik ou nebudou velké. Navštivte některého elektrikáře ve svém okolí a on vám jistě rád kondenzátor a celý motor přezkouší.

Jaké jsou kondenzátory elektrolitické bipolární?

Kondenzátory elektrolitycké bipolární se používají hlavně jako rozběhové (po rozběhu se odpojí odstředivým kontaktem nebo rozběhovým relé), hlavním důvodem použití je v tomto případě vysoká potřebná kapacita, kterou nelze dosáhnout svitkovými typy rozumné velikosti. Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Související příspěvky: