Co to je čaj z ibišku?

Obsah

Co to je čaj z ibišku?

Co to je čaj z ibišku?

Ibiškový čaj a jeho účinky na zdraví 4.74/5 (39) 1 Snižuje krevní tlak. Jedním z nejzajímavějších přínosů čaje z ibišku je jeho schopnost snižovat krevní tlak. Má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, ibišek tak pomáhá výrazně snížit hladiny krevního tlaku. 2 Zlepšuje náladu. Ibiškový čaj je také prospěšný pro vaše duševní zdraví. Flavonoidy v ibišku pomáhají zmírnit depresi a zlepšují náladu. 3 Upravuje hladinu cholesterolu. Kromě snížení krevního tlaku je čaj z ibišku také účinný při snižování hladin lipoproteinů s nízkou hustotou ( LDL neboli “špatného” cholesterolu).

Proč je ibiškový čaj užitečný?

Ibiškový čaj je velmi účinný při snižování špatného cholesterolu, což je zvláště užitečné pro lidi s diabetem 2. typu. Zabraňuje hromadění plaku v tepnách, čímž snižuje hladinu cholesterolu a působí preventivně proti ateroskleróze a srdečním chorobám. Ibiškový čaj také obsahuje antioxidační látky, které pomáhají zabránit oxidaci LDL.

Co obsahuje ibiškový čaj?

Ibiškový čaj neboli karkade obsahuje vitamíny C a A, zinek a několik minerálů. Nachází se v něm také 150 až 30 % organických kyselin, včetně kyseliny citronové, jablečné a vinné.

Kde se pěstuje ibišek?

Ibišek je krásná rostlina, která může oživit každou zahradu. Tato kvetoucí rostlina kvete především v tropických a teplých oblastech, ale v sezóně může být pěstována i v oblastech, kde je klima teplé jen část roku. Čerstvé a sušené květy ibišku jsou jedlé a připravuje se z nich bylinkový čaj.

Související příspěvky: