Co se děje v tabulkových procesorech?
Co se děje v tabulkových procesorech?
Většina moderních tabulkových procesorů umožňuje velmi efektivní rozšiřování vzorců do okolních buněk. Základním předpokladem je, že kopie mají vzniknout v sousedních buňkách (vodorovných či svislých). Může to působit omezujícím dojmem, ale pravdou je, že se jedná o nejčastější případ.
Co jsou tabulkové procesory?
Kromě zadávání údajů do tabulek umožňují také k definování nejrůznějších vztahů mezi těmito daty, jako jsou funkční závislosti, grafy nebo barevné vizualizace dat. Základem veškeré práce v tabulkových procesorech jsou tabulky. Každá tabulka se skládá z elementárních částí, tzv. buněk.
Jaká je Síla tabulkových procesorů?
Největší síla tabulkových procesorů ale spočívá v dalším zpracování zadaných dat. Nejčastěji se jedná o nejrůznější výpočty nad zadanými daty, např. základní matematické operace sčítání, odčítání, násobení nebo dělení. Od kalkulačky se tabulkový procesor liší v možnosti odděleného zadávání dat (čísel) a operací nad nimi (např. jejich součin).
Jak se liší tabulkový procesor od kalkulačky?
Od kalkulačky se tabulkový procesor liší v možnosti odděleného zadávání dat (čísel) a operací nad nimi (např. jejich součin). Pro zadání určité matematické operace se používají tzv. vzorce. Vzorec si lze představit jako rovnici, která může obsahovat čísla, proměnné hodnoty, funkce atd.