Proč se dělíme na kyseliny a zásady?

Obsah

Proč se dělíme na kyseliny a zásady?

Proč se dělíme na kyseliny a zásady?

Látky v chemii dělíme na kyseliny a zásady, ale konkrétní hranice mezi těmito dvěma skupinami dlouho nebyla jednoznačná. V průběhu historie přišli různí chemici s různými teoriemi o tom, jak by se měly definovat kyseliny a jak zásady. A proč to dělali?

Co je žaludeční kyselina?

Žaludeční kyselina, také nazývaná kyselina chlorovodíková (HCL), je vyráběna v parietálních buňkách, které vystýlají žaludek. Vyrábí se vždy, když se najíte. Tyto parietální buňky používají různé minerály k výrobě kyseliny – z nichž dva nejdůležitější jsou sodík a draslík.

Co jsou kyseliny v vodných roztocích?

Kyseliny jsou sloučeniny, které ve vodných roztocích kromě kationtů vodíku neodštěpují žádný jiný kationt. Jejich názvy se tvoří slovem kyselina a přidáním koncovky -ová k názvu původní sloučeniny. Názvosloví kyselin záleží na oxidačním čísle (náboji) kyselinotvorného prvku.

Jaké jsou názvosloví kyselin?

Jejich názvy se tvoří slovem kyselina a přidáním koncovky -ová k názvu původní sloučeniny. Názvosloví kyselin záleží na oxidačním čísle (náboji) kyselinotvorného prvku. Podíváme se na vzorec H 2 SO 4. Z něj vidíme, že iontů vodíků je 2, síry 1 (jednička se nepíše) a kyslíků 4.

Související příspěvky: