Jaké jsou systémy nepřímého vstřikování paliva u zážehových motorů?

Obsah

Jaké jsou systémy nepřímého vstřikování paliva u zážehových motorů?

Jaké jsou systémy nepřímého vstřikování paliva u zážehových motorů?

Systémy nepřímého vstřikování paliva u zážehových motorů prošly složitým vývojem, hlavně na konci 20. století. Poznámka: není účelem a v možnostech rozsahu tohoto tématu, zabývat se historicky již překonanými systémy, jejichž popis lze najít v příslušných manuálech motorů.

Jaké jsou čističe pro palivové soustavy?

Speciální čističe fungují také jako odlučovače vody, která může způsobovat nepříjemné poruchy především v zimním období u palivových soustav s karburátorem. sítové – předřadné čističe na sacím potrubí, v membránovém dopravním čerpadle, v plnícím hrdle nádrže apod.,

Jak funguje vstřikování paliva a zapalování?

Oba systémy tj. vstřikování paliva a zapalování jsou řízeny jednou společnou elektronickou řídicí jednotkou (ECU). To umožňuje využití signálů dodávaných snímači pro oba systémy, což vede k celkovému zjednodušení a zvýšení spolehlivosti.

Jak se vstřikuje palivo u simultánního vstřikování?

U simultánního vstřikování se vstřikuje ½ dávky paliva ze všech vstřikovacích ventilů v jeden okamžik, a to 1krát za otáčku klikového hřídele před všechny sací ventily. U skupinového vstřikování jsou vytvořeny dvě skupiny, např. první pro 1. a 3.válec, druhá pro 4. a 2. válec.

Související příspěvky: