Jak postupovat proti diskriminačním sporům?

Obsah

Jak postupovat proti diskriminačním sporům?

Jak postupovat proti diskriminačním sporům?

Diskriminační spory jsou obecně velmi komplikované a nelze doporučit postup, při němž se oběť diskriminace obrátí s žalobou na soud sama, bez pomoci advokáta, ačkoliv zákon tuto možnost nevylučuje. Schválením antidiskriminačního zákona v roce 2009 se stal orgánem pomáhajícím obětem diskriminace veřejný ochránce práv.

Jak se zbavit diskriminace vůči zaměstnanci?

Pokud se diskriminace dopustí zaměstnavatel vůči zaměstnanci, může se zaměstnanec obrátit se stížností na inspektorát práce. Jestliže se diskriminace dopouští zaměstnanec vůči zaměstnanci, měl by se postižený obrátit na nadřízeného. Poškozený spotřebitel má možnost obrátit se na Českou obchodní inspekci.)

Co se týče diskriminace?

Diskriminací se rozumí méně příznivé zacházení s nějakou osobou na základě některého ze "zakázaných" důvodů jako je národnost, pohlaví, etnická příslušnost, náboženské vyznání, věk či sexuální orientace.

Co jsou pojmy přímá a nepřímá diskriminace?

Pojmy přímá diskriminace, nepřímá diskriminace, obtěžování, sexuální obtěžování, pronásledování, pokyn k diskriminaci a navádění k diskriminaci a případy, kdy je rozdílné zacházení přípustné, upravuje antidiskriminační zákon.

Související příspěvky: