Jak se vnímáme u hraniční poruchy?

Obsah

Jak se vnímáme u hraniční poruchy?

Jak se vnímáme u hraniční poruchy?

U lidí s hraniční poruchou tedy vnímáme napřed jen bránící se, často agresivní stránku, zatímco něžná, zranitelná část je skrytá. V období dospívání mnoho mladých lidí utíká z domova, i když nedosáhli zralosti, která je nutná pro samostatný život. Často se tito lidé sebepoškozují nebo si navzájem způsobují bolestivá zranění.

Co je hraniční porucha osobnosti?

Hraniční porucha osobnosti, též jako emočně nestabilní porucha osobnosti, (zkr. HPO, anglicky Borderline personality disorder) je v psychiatrii a psychoterapii jeden z typů poruchy osobnosti. Označuje se též jako hraniční typ emočně nestabilní osobnosti.

Jak vypadá léčba hraniční poruchy osobnosti?

Jak vypadá léčba člověka s hraniční poruchou osobnosti? Přichází na řadu psychoterapie. Jejím hlavním cílem je pomoc při přechodu od chaosu ke struktuře. Terapeut má za úkol podpořit pacienta , aby se konfrontoval se svými pocity, zvlášť s afekty, kterým se až doposud bránil. Musí být jasně dána pravidla, prostor, chování a hlavně hranice.

Proč lidé trpí hraniční poruchou osobnosti?

Lidé, kteří trpí hraniční poruchou osobnosti mají velmi těžký život. Vše se prakticky točí kolem bojů o uznání a lásku. Být milován rodiči je základní potřeba dítěte. Dítě na ni má právo. Lidé, kteří trpí hraniční poruchou osobnosti byli dětmi nechtěnými.

Související příspěvky: