Co vyčíst z obalu trávníkového hnojiva?

Obsah

Co vyčíst z obalu trávníkového hnojiva?

Co vyčíst z obalu trávníkového hnojiva?

Co vyčíst z obalu trávníkového hnojiva? Existují stovky druhů hnojiv a pro standardního spotřebitele jsou vesměs univerzální, takže výběru se nemusíte bát: Chybu neuděláte. Zkontrolujte ale pro jistotu, že výrobce zaručuje zdravotní nezávadnost a bezpečnost pro zdraví lidí i zvířat.

Jaké hnojivo doporučuji?

Ta levnější se většinou musí aplikovat mnohem častěji. Osobně doporučuji dlouhodobější hnojiva, za která sice dáte v okamžiku nákupu o něco více peněz, ale jejich účinek několikanásobně déle vydrží.

Co jsou dlouhodobá hnojiva na trávníku?

Dlouhodobá hnojiva: 1 doporučený interval hnojení: 2x–3x za sezonu; 2 jsou speciálně vyvinutá pro travnaté plochy; 3 mají přesně vyvážený obsah živin (N, K, P a Mg); 4 představují minimální nebezpečí spálení trávníku.

Jaké jsou hnojiva pro rostlinu?

Záleží totiž na tom, jaké hnojivo budete používat. Běžně prodávaná hnojiva můžeme rozdělit do dvou skupin: na krátkodobá a dlouhodobá. Co je pro ně typické? Pokud potřebujete, aby se živiny dostaly k rostlině hodně rychle, dejte přednost krátkodobému hnojivu. To zvolte i v případě, že máte dost času k jeho častější aplikaci.

Související příspěvky: