Jaká je doba trvání zatížení?
![Jaká je doba trvání zatížení?](https://i.ytimg.com/vi/LrH4tWZN4fo/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLDw7e6Bp972nDxNBIKhR7nl5wyn1A)
Jaká je doba trvání zatížení?
Pro naši potřebu je nejdůležitější dělení podle délky trvání zatížení: dlouhodobá vytrvalost - doba trvání přes 10 minut i několik hodin, energeticky zajišťována zónou O2 (10-25 minut gylkogen, 25-90 minut glykogen+tuky, 90 minut - 6 hodin tuky, nad 6 hodiny bílkoviny) Pro cílený rozvoj vytrvalostních schopností se dá použít celá řada metod.
Co je bodové zatížení?
Bodové zatížení se stanovuje jako síla (kN) působící ve střednici namáhaného tyčového prvku (např. sloupy). Bodové zatížení spočteme takto:
Jaké je zatížení na metr čtvereční?
Zatížení na jeden metr čtvereční spočteme takto: 1 při známé objemové hmotnosti vrstvy - tloušťka vrstvy h v metrech přenásobená objemovou tíhou v kN/m3 2 při známé plošné hmotnosti respektive plošné tíze vrstvy máme již zatížení přímo na jeden metr čtvereční plochy 3 užitné zatížení bývá zpravidla také uveden v kN/m2 4 celkové charakteristické plošné zatížení je tedy rovno... More ...
Jaká je metoda krátkodobé vytrvalosti?
Pro rozvoj krátkodobé vytrvalosti je vhodná metoda krátkodobých inntervalů, která má následující parametry: Rychlostní vytrvalost úzce souvisí s rychlostními schopnostmi. Využívá se zde metoda intervalového zatížení s následujícími parametry: Úzce souvisí s rychlostními schopnostmi.