Jaká je banánová dieta?

Obsah

Jaká je banánová dieta?

Jaká je banánová dieta?

Mezi dietology je také známá banánová dieta, která je postavena na konzumaci jednoho až dvou banánů denně. Během diety se stravujete střídmě. Můžete konzumovat čerstvou zeleninu, dušené maso, mléko, mléčné výrobky a celozrnné pečivo. Dva banány denně zajistí během této diety doporučenou denní dávku vitaminů B6, C, B1, B2, E a kyseliny listové.

Co jsou banány plné tuku?

Mýtus, který o banánech koluje, vytvořil nespravedlivý dojem, že banány jsou plné tuku, a kvůli tomu nevhodné při redukci váhy. Banány neobsahují téměř žádný tuk. Jeden středně velký banán obsahuje asi 0,5 gramu tuku a má energetickou hodnotu asi 460 kilojoulů.

Co má jíst diabetik při cukrovce?

Dieta při cukrovce - nevhodné potraviny 1 Co má jíst diabetik. Především je nutné tvorbu pestrého jídelníčku postavit na správném složení stravy, pokud jde o... 2 Začínající cukrovka. Recept na cukrovku neexistuje. V počátcích diety si diabetik zpravidla potraviny váží, později už... 3 Dieta při cukrovce 1. typu. Užívání inzulinu je typické pro cukrovku prvního typu. V tomto... More ...

Proč jsou banány nejzdravějším ovocem?

Banány jsou hned po jablkách nejspotřebovávanějším ovocem a jejich konzumace je rozšířená po celém světě. Důvodem nemusí být jen množství zdraví prospěšných látek, ale i jejich praktičnost. Dají se totiž snadno, levně a rychle jíst kdekoliv a kdykoliv, bez jakékoliv přípravy a bez použití jakéhokoliv nástroje.

Související příspěvky: