Kdy pěstovat brambory?

Obsah

Kdy pěstovat brambory?

Kdy pěstovat brambory?

Právě v dubnu totiž nastává doba, kdy zem rozmrzne a uchová si stálou teplotu nad bodem mrazu. Nejsou ale brambory jako brambory. Ať už se do pěstování chcete pustit poprvé, nebo jste zkušený pěstitel, vsaďte vždy na kvalitní novou sadbu. Poznáte ji tak, že bude certifikovaná, tedy úředně prověřená, a na sobě bude mít patřičné označení.

Jak se pěstovat brambory v dubnu?

Čas na výsadbu pomalu přichází. Právě v dubnu totiž nastává doba, kdy zem rozmrzne a uchová si stálou teplotu nad bodem mrazu. Nejsou ale brambory jako brambory. Ať už se do pěstování chcete pustit poprvé, nebo jste zkušený pěstitel, vsaďte vždy na kvalitní novou sadbu.

Co dělat, když brambory vypěstujete?

Pěstování brambor není žádná věda. Zvládne to i začínající zahrádkář. Nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani dovednosti. A kdo jednou vlastnoručně vypěstované brambory ochutná, už nikdy nebude chtít ty ze supermarketu. Pokud tedy máte k dispozici volný záhon, zkuste letos brambory vysadit.

Jak připravit bramborové záhony?

Brambory totiž vyžadují kyprou a dobře propustnou půdu. Malé záhony se nejlépe kypří ručním prutovým kypřičem nebo elektrickou motyčkou. Po nakypření začněte s přípravou výsadby – vyoráte či motyčkou si vytvoříte brázdu, do které vkládáte brambory. Nebo využijete metodu hrobkování, to znamená, že vykopete jen jednotlivé "hrůbky" neboli jamky.

Související příspěvky: