Jak začít pěstování melounu ve skleníku?

Obsah

Jak začít pěstování melounu ve skleníku?

Jak začít pěstování melounu ve skleníku?

Pěstování melounu ve skleníku i v truhlíku 1 Příprava místa. Venkovní pěstování můžete zkusit jen v nejteplejších oblastech země. Ve středních a vyšších polohách... 2 Výsev. Standartně se doporučuje začít s výsevem v dubnu. Semínka melounu vložte do kelímků nebo sadbových květináčků... 3 Výsadba. Začátkem května začněte rostlinky pomalu otužovat, a po 15. květnu již vysazujte... More ...

Kde pěstovat meloun?

U melounů rozlišujeme dva typy: cukrový a vodní. Oba mají téměř stejné nároky na pěstování, cukrový má v průměru o dvacet dní delší vegetační období. Venkovní pěstování si můžeme dovolit jen v nejteplejších oblastech země.

Kde se pěstují melouny?

Ve středních a vyšších polohách vypěstujeme melouny pouze ve skleníku. Na jihu Moravy se pěstování této sladké zeleniny v posledních letech poměrně rozšířilo, jeho technologii se však zahrádkáři věnují málo a úroda ještě nebývá veliká. Melouny milují teplo, dostatek vláhy a půdu bohatou na živiny.

Kdy vysazovat melouny do jámy?

Při výsadbě se pod rostliny do jámy nastele uzrálý hnůj nebo kompost. Někteří pěstitelé vysazují melouny přímo na kompost. Během růstu a v období kvetení a plození je výhodné pravidelné přihnojování zálivkou. Nejúčinnější je jednou týdně do zálivky naředit patřičné množství hnojiva na rajčata. Melouny nemají nikdy dost.

Související příspěvky: