Jak se vaří vejce v horké vodě?

Obsah

Jak se vaří vejce v horké vodě?

Jak se vaří vejce v horké vodě?

Vajíčka vaříme přesně jednu minutu, pak plamen vypneme, hrnec přiklopíme a vejce necháme v horké vodě dojít: Je to naprosto zaručené a tato metoda má ještě další výhodu. Vajíčka se nevaří moc dlouho, takže do sebe v bublající vodě nenarážejí. Nejlepší je loupat vejce pod tekoucí studenou vodou.

Co je vejce jako vejce?

Ale není vejce jako vejce, a tak se o některých druzích zmíníme více. Vejce musí být od výrobce až po prodej konečnému spotřebiteli uchovávána v suchu, chráněna před sluncem a skladována a přepravována v chladu při nekolísavé teplotě prostředí nejvýše +18 °C. Správně skladované vejce by mělo být dobře použitelné i po 28 dnech.

Jaké jsou vejce před vařením?

Vejce, která používáme na vaření, by měla mít pokojovou teplotu, to je důležité. Když jsou vejce studená, mohou nám snadněji prasknout, což způsobí právě velký rozdíl teploty. Proto pokud máme vejce v ledničce, tak je před vařením včas vyjmeme nebo můžeme použít jedno opatření.

Co jsou vejce pevnější než skořápku?

Hnědá mají pevnější skořápku. Ale není vejce jako vejce, a tak se o některých druzích zmíníme více. Vejce musí být od výrobce až po prodej konečnému spotřebiteli uchovávána v suchu, chráněna před sluncem a skladována a přepravována v chladu při nekolísavé teplotě prostředí nejvýše +18 °C.

Související příspěvky: