Proč je palivový Kohout dvoustupňový?

Obsah

Proč je palivový Kohout dvoustupňový?

Proč je palivový Kohout dvoustupňový?

Palivový kohout bývá obvykle dvoustupňový, proto umožňuje nejen zastavení přívodu paliva, ale také přepínání přívodu mezi normální a rezervní zásobou paliva (např. u malých motocyklů, jednoosých malotraktorů apod. - obr. 1 (3) a obr. 56).

Jak se zabránit přelévání paliva v nádrži?

Větší nádrže jsou rozděleny přepážkami s otvory u dna nádrže na několik menších částí, aby se zabránilo nadměrnému přelévání a shlukování paliva při jízdě v prudkém stoupání, klesání, při rychlém projíždění zatáček, intenzivním brzdění, akceleraci apod. Jinak by byl přisáván do paliva vzduch, zejména při nižší hladině paliva v nádrži.

K čemu se používají palivové páry?

U novějších moderních palivových soustav již víčka nádrž hermeticky uzavírají. Na propojení nádrže s okolní atmosférou se používá složitější a mnohem dokonalejší systém odvzdušňovacích a zavzdušňovacích ventilů. Palivové páry se zachycují v nádobce s aktivním uhlím – obr. 7. Spojuje jednotlivé části palivové soustavy.

Jak použít ruční načerpání paliva před startem?

Pro ruční načerpání paliva před startem po delší dobu odstaveného motoru slouží ruční páčka 15. Palivo, při pohybu membrány dolů, je nasáváno přes sítko čističe 17 a sací ventil 19 do pracovního prostoru. Dále již popsaným způsobem při pohybu membrány směrem nahoru je palivo vytlačováno přes výtlačný ventil 20.

Související příspěvky: