Proč bychom měli užívat antibiotika proti infekcím?

Obsah

Proč bychom měli užívat antibiotika proti infekcím?

Proč bychom měli užívat antibiotika proti infekcím?

A tak hrozí, že bychom se jednou mohli stát vůči bakteriálním infekcím bezmocní, jako tomu bylo před objevem těchto život zachraňujících léků. „Antibiotika jsou vázána na lékařský předpis a pacienti by je rozhodně neměli užívat bez lékařského dohledu,“ upozorňuje Michaela Bažantová, tisková mluvčí České lékárnické komory.

Co může způsobit nesprávné užívání antibiotik?

Nesprávné užívání antibiotik může mít následky nejen pro zdraví chybujícího pacienta, ale i pro celou naši populaci. Bakterie totiž i kvůli našemu špatnému zacházení s antibiotiky vůči nim získávají odolnost.

Jak dlouho byste měli užívat antibiotika?

Některá antibiotika stačí užívat pouze tři dny, v těle ale zůstávají další týden a ještě léčí infekci. Doma byste měli zůstávat po tu dobu, kdy antibiotika působí. Infekce organismus vyčerpává, po nemoci by měla následovat rekonvalescence.

Kdy byste měli užívat antibiotika na alergii?

Ale pouze v případě, když na něj máte alergii Některá antibiotika stačí užívat pouze tři dny, v těle ale zůstávají další týden a ještě léčí infekci. Doma byste měli zůstávat po tu dobu, kdy antibiotika působí. Infekce organismus vyčerpává, po nemoci by měla následovat rekonvalescence.

Související příspěvky: