Co jsou chytré telefony?

Obsah

Co jsou chytré telefony?

Co jsou chytré telefony?

Chytré telefony, v originále smartphony, tvoří technologicky nejvyspělejší a nejoblíbenější třídu mobilních telefonů. Tím hlavním, čím se odlišují od starších typů, je velký dotykový displej, skrze které se ovládají. Tlačítek mají jen málo a většinou po stranách – obsluhují třeba fotoaparát nebo hlasitost.

Jak nabíjet telefon na celý den?

Pro dostatek energie na celý den je v telefonu umístěna baterie s kapacitou 4 300 mAh, která navíc podporuje rychlé nabíjení 30 W. K nabíjení pak slouží kabel USB-C. Telefon jste tak schopni nabít během jedné hodiny. Čtečka otisků prstů je na boční straně, zastánci drátových sluchátek se pak mohou spolehnout na 3,5 mm ...

Co jsou dotykové smartphony?

Dotykové smartphony. Chytré telefony, v originále smartphony, tvoří technologicky nejvyspělejší a nejoblíbenější třídu mobilních telefonů.Tím hlavním, čím se odlišují od starších typů, je velký dotykový displej, skrze které se ovládají.Tlačítek mají jen málo a většinou po stranách – obsluhují třeba fotoaparát nebo hlasitost.

Jak velká je velikost displeje pro chytré telefony?

Jak jsme si řekli, běžná velikost je přes 6 palců v úhlopříčce pro chytré telefony a 2,5 až 3 palce pro tlačítkové telefony. Velikost displeje je určující pro velikost zobrazení, tedy na jak velké ploše obrázek uvidíte. O kvalitě obrazu to však nic nevypovídá, k tomu slouží jiný parametr.

Související příspěvky: