Jak propláchněte rýži?
Jak propláchněte rýži?
Rýži nejprve dobře propláchněte, abyste ji zbavili veškerých nečistot. Poté rýži zalijte vodou a nechte 10 až 15 minut vymočit. Pokud rýži budete míchat do doby, než se zakalí do mléčné barvy, urychlíte a podpoříte tím rozpuštění minerálů a vitaminů. Pro lepší účinnost se doporučuje rýžovou vodu nechat lehce kvasit.
Jaká je dlouhá Rýže dlouhozrnná?
Dlouhozrnná rýže má zrna dlouhá 6–8 mm. Typickým příkladem může být rýže basmati. Většinou se používá jako příloha nebo k přípravě salátů. Středně dlouhá rýže se zrny dlouhými 5–6 mm, ale silnějšími než u dlouhozrnné rýže. Po uvaření je tato rýže lepivější a měkčí než dlouhozrnná.
Jak dlouho vydrží klasická bílá rýže?
Nejdéle vydrží klasická bílá rýže, tu neloupanou spotřebujte nejpozději do tří měsíců. Stará rýže vám sice nijak neublíží, ale její chuť se změní. Rozhodně si tak na ní už nepochutnáte. Takovou rýži ale nemusíte vyhazovat, klidně ji uvařte svým domácím zvířatům. Měla by se proplachovat
Jaké jsou účinky rýžové vody?
Pravidelné pití rýžové vody dokáže předcházet vzniku některých druhů rakoviny, hlavně u orgánů trávicího traktu, jako jsou žaludek či tlusté střevo. Rýžová voda má blahodárné účinky i při používání zvenku, tedy při aplikaci na naši pokožku.