Proč jsou chia semínka superpotravina?

Obsah

Proč jsou chia semínka superpotravina?

Proč jsou chia semínka superpotravina?

Chia semínka jsou superpotravina, která už nějakou dobu hýbe světem zdravého stravování. Jsou velmi oblíbená pro svou jednoduchou přípravu, širokou škálu využití a velké množství zdraví prospěšných látek. Jak je ale používat, aby měla ty správné pozitivní účinky?

Proč jsou chia semínka křupavější?

Chia semínka jsou vzhledově podobná našemu máku, jsou ale spíše tvrdší a křupavější. Protože nemají skoro žádnou vlastní chuť, dají se přidat v podstatě do čehokoli. Mezi nejoblíbenější recepty patří různé ovocné chia pudingy, dezerty nebo kaše, můžete jimi posypat i saláty nebo míchaná vejce.

Jaké jsou nutriční hodnoty Chia semínky?

Chia semínka ( chio, čio, čia semínka) - nutriční hodnoty na 100g Kalorie celkem 444 kcal/1832 kJ; Proteiny 16-18 g; Sacharidy 4,9g; z toho cukry 0,8g; Tuky celkem 31,4 g, omega-3 mastné kyseliny 13 g, omega-6 mastné kyseliny 3,4 g

Jak konzumovat chia semínka?

Semínka proto jezte ve správnou denní dobu a ve správných dávkách, aby vám spíše neuškodila. Vzhledem k povzbuzujícím účinkům je nejvhodnější chia semínka konzumovat ráno a denní doporučená dávka je maximálně 2–3 čajově lžičky.

Související příspěvky: