Co jsou účinné látky ve slaných laxativích?

Obsah

Co jsou účinné látky ve slaných laxativích?

Co jsou účinné látky ve slaných laxativích?

Účinnými složkami ve slaných laxativích jsou především síran sodný, citrátové a fosfátové ionty. Tyto ionty hromadí vodu ve střevě. Další voda změkčuje stolici, zvyšuje tlak ve střevech, zvyšuje střevní kontrakce v důsledku uvolnění měkké stolice. Fosforečná soda, magnéziové mléko a citrát horečnatý jsou příklady solných laxativ.

Co jsou laxativa?

Co jsou laxativa? 1 Mazání projímadel. Minerální olej (kapalný parafín) velmi dobře změkčuje stoličku. Jako plastifikátory (změkčovadla... 2 Stimulace laxativ. Stimulační laxativa způsobují pohyby střev zvýšením kontrakce střevních svalů a jsou efektivní při... 3 Ricinový olej (koncentrát). Je to analogický stimulantní laxativum, které působí v tenkém střevě. To vede k... More ...

Jaké jsou laxativa tlustého střeva?

Tyto laxativa jsou převedeny bakteriemi tlustého střeva do aktivních sloučenin, které pak mohou stimulovat kontrakce ve svalech tlustého střeva. Po perorálním podání těchto přípravků dochází po 8 až 24 hodinách ke vzniku střev.

Proč se stimulantních laxativ používá po selhání jiných léčb?

To je nejasné, ale to, co je na prvním místě: progresivní pokles funkce tlustého střeva, což vede k používání stimulujících projímadel, nebo použitím projímadel, což vede ke snížení závislosti na tlustém střevě. Dlouhodobé užívání stimulantních laxativ se však obvykle používá po selhání jiných léčby.

Související příspěvky: