Co je princip mikrovlnné trouby?

Obsah

Co je princip mikrovlnné trouby?

Co je princip mikrovlnné trouby?

Princip mikrovlnné trouby spočívá v tom, že když je magnetron zapnutý, magnetron začne uvolňovat energii a pak se přemění na teplo. Toto teplo se používá k ohřevu jídla. Magnetron je překládán jako elektrovakuová dioda, která se skládá z měděné anody. Jedná se o nejdražší část trouby.

Potřebujete nádobí pro vaření v mikrovlnné troubě?

Pokud chcete vařit v mikrovlnné troubě, budete potřebovat vhodné nádobí. V obchodech se dnes již prodává nádobí speciálně určené pro vaření v mikrovlnné troubě. Nejvhodnější je použití nádobí z varného skla nebo porcelánu, kterým mikrovlny lehce pronikají a jídlo tak dostává maximální množství energie.

Co je mikrovlnná trouba?

Mikrovlnná trouba je skvělým pomocníkem každé moderní kuchyně. Spousta lidí ji používá k ohřevu nebo rozmrazování potravin, dnešní mikrovlnky toho však umí mnohem více. Multifunkční mikrovlnné trouby je možné využívat na vaření, pečení, dušení či grilování. Příprava jídla tak bude časově méně náročná než na sporáku a výsledek přitom stejně chutný.

Jak použít mikrovlnnou troubu v kuchyni?

Multifunkční mikrovlnné trouby je možné využívat na vaření, pečení, dušení či grilování. Příprava jídla tak bude časově méně náročná než na sporáku a výsledek přitom stejně chutný. Mikrovlnná trouba je malý, nenáročný a pohotový pomocník, který má v kuchyni mnohostranné využití.

Související příspěvky: