Jak použít filtry na vodu ze studny?

Obsah

Jak použít filtry na vodu ze studny?

Jak použít filtry na vodu ze studny?

Pro maximální účinnost filtrace vody ze studny zvolte filtry založené na tzv. reverzní osmóze. Tyto filtry na vodu odstraňují až 95 % nežádoucích látek a následně vodu řízeně mineralizují a zvyšují jí pH. Výsledkem je zásaditá voda vhodná při snižování kyselosti organismu (kyselé prostředí prospívá virům a bakteriím, ...

Jaké jsou výhody filtrování vody?

Filtrování vody také zajišťuje lepší chuť vody a její okamžitou pitelnost, na rozdíl od chemického čištění, které chuť negativně ovlivní a může trvat hodiny, než je voda bezpečná k pití. Filtry také odstraňují z vody nečistoty jako je hlína či písek. Čištění vody učiní vodu bezpečnou pomocí deaktivace veškerých škodlivých patogenů i virů.

Co je filtrace vody?

Filtrace vody je eliminování malých fyzických částic a některých bakterií pomocí kupříkladu látky či nějakého typu síta, skrze které voda proudí. Čištění vody je chemický či UV proces likvidace bakterií a jiných nebezpečných činidel. Chemikálie (či teplo) prakticky zlikvidují vše (nebo téměř vše) špatné ve vodě, takže je pak bezpečná na pití.

Jak čistit a filtrovat vodu?

Možností jak vodu čistit a filtrovat je mnoho a bohužel, terminologie okolo rozhodně není standardizovaná. Mrkneme tedy na základní postupy, podíváme se, co může způsobit pití neošetřené vody a nakonec si zateoretizujeme.

Související příspěvky: