Jaké jsou nejlepší substráty na okurky?

Obsah

Jaké jsou nejlepší substráty na okurky?

Jaké jsou nejlepší substráty na okurky?

Okurky jsou velmi náročné na živiny a obsah organických látek, proto je vhodnější volit substrát dražší a kvalitnější, přeci jen se chystáme výpěstky konzumovat a chceme, aby byly co nej. Nechte si doporučit substrát z řady NATURA, jedná se o velmi kvalitní substrát s dobrým obsahem živin, kokosových vláken a navíc je vhodný i pro bio pěstování.

Jaké jsou okurky na podnože tykve?

Takto naroubované okurky na podnože tykve, jsou velmi vitální v růstu a odolné vůči houbovým chorobám kořenů. Malinko větší investice na začátku se Vám mnohokrát vrátí velmi vitálními rostlinami, které Vám budou dlouho plodit.

Kde se pěstují hybridní okurky?

U hybridních odrůd je vždy názvem odrůdy označení "F1" s dovětkem "hybridní osivo". Hybridní okurky se pěstují na venkovních záhonech i ve skleníku. Jejich vlastnosti jsou shodné co do výnosnosti a liší se raností, různou odolností vůči chorobám i odolností vůči chladu.

Jaké nádoby jsou vhodné pro pěstování okurek?

Velmi vhodné jsou nádoby BERGAMOT firmy Plastia. Pro pěstování okurek doporučujeme nádobu 50 x 50 cm a vysadit do nádoby dvě rostliny. Dvě rostliny nám zajistí bohatou sklizeň a můžeme sklízet častěji. Pokud chcete pěstovat pouze jednou rostlinu, jsou v nabídce i nádoby menší (35 x 35 cm, 40 x 40 cm).

Související příspěvky: