Jak zvýšit kvalitu vodovodu z ocelových pozinkovaných trub?

Obsah

Jak zvýšit kvalitu vodovodu z ocelových pozinkovaných trub?

Jak zvýšit kvalitu vodovodu z ocelových pozinkovaných trub?

Výměna potrubí vnitřního vodovodu z ocelových pozinkovaných trub dokonce v záruční době ukazuje, že kvalitnější materiál potrubí by byl v konečném důsledku levnější. V roce 1742 popsal francouzský chemik Paul Jacques Malouin způsob, jak vytvořit ochrannou zinkovou vrstvu na železném povrchu jeho ponořením do roztaveného zinku.

Co je pozinkovaná ocel?

Pozinkovaná ocel je vyráběna z galvanizace oceli. Nerezová ocel je typem oceli vyrobené přidáním chromu ke kovové slitině. Oba tyto typy mají společný majetek; nekorodují snadno. Mezi nimi však existuje mnoho rozdílů.

Jak se používalo ocelové pozinkované potrubí?

Ocelové pozinkované potrubí se začalo používat koncem 19. století a v masovém měřítku se u nás navrhovalo do staveb až do 90. let minulého století. Do šedesátých let se používalo ocelové pozinkované potrubí zejména pro rozvody studené vody.

Jak je chráněna pozinkovaná ocel?

Pozinkovaná ocel: Pozinkovaná ocel je chráněna, dokud na povrchu oceli není přítomen zinkový povlak. Když nastane poškrábání na nátěru, začne korodovat. Nerezová ocel: Nerezová ocel je chráněna i v případě, že je na povrchu poškrábání. Pozinkovaná ocel a nerezová ocel jsou dva typy oceli, které jsou vyrobeny tak, aby odolávaly korozi.

Související příspěvky: