Co se dočkal Nekonečný příběh?

Obsah

Co se dočkal Nekonečný příběh?

Co se dočkal Nekonečný příběh?

Nekonečný příběh se dočkal i pěkného filmového zpracování, které však končí v necelé polovině knihy a se kterým autor knihy, Michael Ende, nesouhlasil. Samozřejmě Nekonečný příběh může mít nekonečně mnoho interpretací. Toto je jen jedna z nic. Na konci textu uvádím symbolický výklad hlavních postav a jejich vztahů.

Co se děje v Nekonečném příběhu?

Tento trend je v Nekonečném příběhu symbolizován Nicotou: nemocí, která postihla svět lidí i svět Fantázie. Hrdinou, který tento trend může pomoci zvrátit, je každý malý i velký čtenář, jehož oči a srdce jsou otevřené.

Kde se odehrál Nekonečný příběh 2?

Druhou část částečně mapuje film Nekonečný příběh 2, v němž hrají úplně jiní herci a dočkal se spíše kritiky, než obliby. Mladík, který hrál Bastiena v druhém díle, Jonathan Brandis, zemřel ve 27 letech na následky pokusu o sebevraždu, kdy se snažil oběsit.

Kdo je Nekonečný příběh?

Nekonečný příběh Nekonečný příběh (v německém originále Die Unendliche Geschichte) je fantasy román Michaela Endeho, poprvé vydaný v Německu roku 1979. V angličtině byl poprvé vydán roku 1983 v překladu Ralpha Manheima jako The Neverending Story.

Související příspěvky: