Kdo použil slovo banán?

Obsah

Kdo použil slovo banán?

Kdo použil slovo banán?

Neexistuje žádný příběh o tom, kdo poprvé použil slovo „banán“. Rostlina na první pohled je velmi podobná stromu. Mnoho lidí to nazývá banánová dlaň, ale ve skutečnosti je to tráva, která má silné kořeny a stejný silný, ale krátký kmen.

Jak rostou banány?

Jak banány rostou? Aktivně rostou od 7 do 10 měsíců. Poté se růst prakticky zastaví a tráva začne kvést. Během kvetení od stonku, dlouhý květ výhonek aktivně klíčí, podobný komplexu květenství, od kterého budoucí bobule jsou tvořeny. Zpočátku má zelený nebo fialový odstín. Na samém květenství jsou květy banánů. Největší - samice, nejmenší - samec.

Kde se pěstují banány?

Banány se také pěstují v některých zemích skandinávského poloostrova. To je možné díky speciálním skleníkovým podmínkám: jsou pozorovány určité denní hodiny, teplota a vlhkost. Island je dokonce pěstuje pro export. Banány jsou nízkotučné výrobky, ale velmi výživné a rychle dodávají tělu další energii.

Jaké jsou rozměry banánových listů?

Banánové listy jsou velmi husté a dlouhé. Jejich rozměry jsou úžasné, protože délka může být více než 2,5 metru a šířka - 1 metr. Převážně zelené listy, ale skvrny burgundské nebo purpurové jsou možné. Když roste, tráva hází staré, slabé listy, a uvnitř, nové, mladé jsou tvořeny.

Související příspěvky: