Jak vybrat nové dioptrické brýle?

Obsah

Jak vybrat nové dioptrické brýle?

Jak vybrat nové dioptrické brýle?

Vlastníte-li již nějaké dioptrické brýle, bude pro vás výběr nových brýlí snažší. Máte-li starší brýle, které vám perfektně sedí, podívejte se na jejich stranici z vnitřní strany. Tam naleznete čísla ve formátu, které vidíte výše na obrázku. Tato čísla představují rozměry vašich současných brýlí.

Jaké jsou brýle na nose?

• Brýle by neměly být širší než jsou lícní kosti • Oko by mělo být umístěno relativně na středu očnice • Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí, nejlépe o trochu níže. Výšu posazení brýlí na nose si můžete přizpůsobit pomocí roztažení a nebo stažení nosníků na brýlích, které jsou k tomu uzpůsobené.

Jaké jsou brýle pro volný čas?

Jiný vzhled brýlí je vhodný pro pracovní a studijní aktivity, jiné brýle na sport a volný čas. U brýlí do práce půjde většinou o image, bývají proto konzervativnější. U brýlí na sport zase více záleží na materiálu a odolnosti proti nárazům. Jako brýle pro volný čas je možné zvolit i odvážnější módní výstřelek, obruby nejrůznějších tvarů a designu.

Jaké jsou brýle pro celodenní nošení?

Ať už máte předepsané brýle pro celodenní nošení nebo jen brýle na čtení, neměly by na čočkách chybět povrchové úpravy – tvrzení a antireflex.

Související příspěvky: