Co je rezistence na inzulín?

Obsah

Co je rezistence na inzulín?

Co je rezistence na inzulín?

Rezistence na inzulín je porucha, která často předchází vzniku diabetu 2. typu. Tato porucha je též příznakem metabolického syndromu. Hormon inzulín řídí příjem glukózy z krve do buněk. Pokud trpíte rezistencí na inzulín a buňky jsou na pokyny inzulínu necitlivé, tak se neotvírají pro glukózu a její hladina v krvi stoupá.

Co jsou příznaky inzulínové rezistence?

Příznaky inzulínové rezistence 1 Rozšířené póry a akné. Inzulínová rezistence způsobuje zvýšenou produkci mazu, který způsobuje mastnou pokožku. ... 2 Syndrom polycystických vaječníků. Inzulínová rezistence způsobuje hyperinsulinémii (vysokou hladinu inzulínu v těle), což následně vede u žen k stavu známému jako Syndrom polycystických vaječníků. 3 Vypadávání vlasů u žen. Kromě regulace hladin cukru je inzulín jedním z hormonů, které regulují růst vlasů. ...

Které potraviny mají vliv na citlivost na inzulin?

Ohledně stravy existuje skupina potravin, které mají velice příznivý vliv na zvyšování citlivosti na inzulin - snižování rezistence na inzulin. Mezi tyto potraviny patří: Studie z roku 2009 zjistila, že kurkumin, účinná látka obsažená v kurkumě, byl 500x až 100 000x účinnější než lék na předpis Metformin při aktivaci absorpce glukózy.

Související příspěvky: