Jaké jsou principy ketonové diety?

Obsah

Jaké jsou principy ketonové diety?

Jaké jsou principy ketonové diety?

Principy ketonové diety. Dieta pracuje na principu snížení příjmu sacharidů pod 25 gramů za den. Zakázány jsou proto všechny potraviny obsahující sacharidy. Avšak potraviny obsahují především bílkoviny a tuky můžete jíst bez omezení, stejně tak vybranou zeleninu. Keto dieta na 5 dní zaručuje rychlé spálení tuků.

Co je keto dieta?

Co je to Keto dieta? Ketonová dieta byla vytvořena harvardským profesorem Georgem L. Blackburnem, který se zabýval tím, jakým způsobem lidský organismus spaluje tuky a pomohl tak mnoha lidem k redukci hmotnosti i zdravějšímu životnímu stylu. Při klasických redukčních dietách je hlavním spalovačem tuku tělesné svalstvo.

Proč je keto dieta zakázána?

Keto dieta jídelníček 1 Zakázané potraviny. Během ketonové diety je zakázaná celá skupina potravin obsahujících velký podíl sacharidů. 2 Vliv ketonové diety na zdraví. Stejně jako každá redukční dieta i ketonová dieta má své mínusy a nehodí se naprosto pro... 3 Výhody ketonové diety. Při držení ketonové diety nehladovíte, protože můžete jíst pravidelně a často. Kila ubývají... More ...

Proč je keto dieta pestrá?

Právě proto se keto dietačasto nazývá proteionovou dietou. Aby byla strava dostatečně pestrá, je nezbytné doplnit jídelníček o dostatečné množství vitaminů ze zeleniny. Doporučuje se například cuketa, špenát, chřest, rukola, polníček, zelené fazolky nebo třeba neslazené kysané zelí.

Související příspěvky: