Jaké jsou státní dluhopisy?

Obsah

Jaké jsou státní dluhopisy?

Jaké jsou státní dluhopisy?

Státní dluhopisy fungují na podobném principu jako dluhopisy korporátní, které jsou vydávány za účelem získání hotovosti na nákup techniky, expanzi na nové trhy a podobně. Dluhopisy lze zjednodušeně řečeno chápat jako půjčku, jíž jednotliví investoři (např. korporace, podnikatelé, občané) poskytují státu.

Kde koupit dluhopisy?

Nákup dluhopisů je obvykle jednoduše zprostředkovaný. Nejčastěji jej nabízejí bankovní domy a možná i vám nabízela dluhopisy paní nebo pán na přepážce. Pokud jde o dluhopisy přímo bankovních institucí, tak je opět lze považovat za velmi bezpečné, ale i zde určité riziko je.

Co jsou dluhopisy s nulovou mírou rizika insolvence?

Zvláštním případem finančních instrumentů s nulovou mírou rizika insolvence jsou vládní dluhopisy (dluhopisy „bez rizika“), u nichž za případné závazky ručí stát.

Jak nakupovat dluhopisy v primární emisi?

Nákup dluhopisů. Pokud chcete nakupovat dluhopisy v primární emisi, tak se musíte dostat přímo k emitentovi. Obvykle se takhle dluhopisy nakupují na inzertních webech, nebo u bank. Ještě jednou ale upozorňujeme, že na těchto portálech se mohou vyskytovat i velmi rizikové dluhopisy.

Související příspěvky: