Co mají baterie škodlivý vliv na zdraví?

Obsah

Co mají baterie škodlivý vliv na zdraví?

Co mají baterie škodlivý vliv na zdraví?

Tyto kovy mají prokazatelně škodlivý vliv i na lidské zdraví. Na baterie se podle zákona o odpadech vztahuje povinnost zpětného odběru. Obchodník, který vám prodá nové baterie, vás musí informovat o tom, kam můžete vysloužilé baterie odevzdat až doslouží.

Kde je sběr použitých baterií?

Společnost Ecobat, která se sběru a zpracování použitých baterií věnuje, připravila mapku, na které je přes dvacet tisíc sběrných míst. Snadno tak najdete místo, kam můžete své baterie odnést. Do komunálního odpadu totiž nepatří. Víme, reklamy jsou otravné. A respektujeme, že je máte vypnuté :-) Budeme rádi, když nás podpoříte jinak.

Jak dlouho vydrží značkové baterie?

Pokud se stane, že vám baterie definitivně "odejde“, je třeba správně vybrat novou. Nejdelší životnost mají podle odborníků baterie značkové, před těmi levnými ze supermarketů varují. „. "Čtyři až šest let vydrží značkové baterky jako Magnet, Varta, Akuma, Bosch, Delphi, abych uvedl ty nejznámější.

Kdy byla baterie vyrobena?

Na zadní straně každé baterie je vyražen kód, první trojčíslí označuje rok a měsíc, kdy byla vyrobena. Podle čísel 026 tedy zjistíte, že třeba v červnu 2002. Životnost moderních baterií je mezi čtyřmi a šesti lety; pokud byly koupené jako nové v autě, mohou vydržet ještě déle.

Související příspěvky: