Co jsou náhradní LED žárovky pro silniční provoz?

Obsah

Co jsou náhradní LED žárovky pro silniční provoz?

Co jsou náhradní LED žárovky pro silniční provoz?

Jedná se o absolutní novinku, neboť až do této chvíle neexistovaly žádné zákonem schválené náhradní LED žárovky pro běžný silniční provoz. S novým produktem se společnost Osram, která zaujímá vedoucí pozici v sektoru automobilového osvětlení, stává prvním dodavatelem, který splnil přísné podmínky předpisů v oblasti schvalování.

Jaká je náhradní LED žárovka?

Je totiž schválena jako legální náhradní „LED žárovka“ do předních světlometů některých již provozovaných vozidel. Night Breaker LED H7 společnosti Osram je první zdokonalená LED žárovka, která vyhověla náročným zkušebním postupům certifikačního orgánu TÜV Süd, a stala se tak legální náhradou za halogenové žárovky H7 v testovaných modelech vozidel.

Co jsou homologované LED žárovky v hlavním světle?

Homologované LED žárovky pro patici H7 nebo H4 v hlavním světle prostě nejsou. Ušetřit se ale dá - montáží LED denního svícení nebo zakoupením sice standardně svítících, ale zato dostatečně dlouho držících (a hlavně schválených) žárovek s prodlouženou životností, například řada Bosch Eco, Osram Ultra Life nebo Philips LongLife EcoVision.

Kdo je prvním výrobcem LED světlometů?

Osram je prvním výrobcem, který nabízí legální LED autožárovky do čelních světlometů. Jedná se o absolutní novinku, neboť až do této chvíle neexistovaly žádné zákonem schválené náhradní LED žárovky pro běžný silniční provoz.

Související příspěvky: