Proč jsou ovesné vločky výjimečné?

Obsah

Proč jsou ovesné vločky výjimečné?

Proč jsou ovesné vločky výjimečné?

„Ovesné vločky mají zcela výjimečné postavení, protože obsahují více než 100násobně více fosfolipidů než ostatní potraviny. Svým složením se přibližují banány, soja a zrna ječmene. Ovesné vločky jsou výjimečně bohaté na vlákninu, zejména na tzv. betaglukany - vlákninu rozpustnou ve vodě.

Jaké jsou ovesné vločky?

Ovesné vločky jsou výjimečně bohaté na vlákninu, zejména na tzv. betaglukany - vlákninu rozpustnou ve vodě. Kromě toho oves obsahuje aminokyseliny, které se svým složením příliš neliší od aminokyselin lidské svaloviny.‟ „Ukazuje se, že většina laktobacilů získaných z rostlin a živočichů je v lidském střevě bezcenná.

Jaký je příjem vlákniny v ovesných vločkách?

Vyšší příjem vlákniny působí preventivně proti vzniku nádoru tlustého střeva a konečníku. Ovesné vločky obsahují 5–9 g tuku ve 100 gramech.

Je pravda, že ovesné vločky poskytují zdravotní benefity?

Jistě nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že sportovec, který by neochutnal jídlo z ovesných vloček, jako by nebyl. Ovesné vločky skutečně patří mezi suroviny, které přežívají módní výstřelky různých diet a i v moderní výživě pro 21. století mohou všem lidem (sportovce nevyjímaje) poskytnout řadu zdravotních benefitů.

Související příspěvky: