Jak vařit hotovou rýži?

Obsah

Jak vařit hotovou rýži?

Jak vařit hotovou rýži?

Poté promíchejte a na mírném plameni nechte vařit přikryté pokličkou dalších 8–10 minut, dokud se nevsákne všechna voda. Hotovou rýži dejte ještě na 15 minut do předem předehřáté trouby na 100 °C a před podáváním lžící jemně načechrejte.

Jak připravit rýži?

Příprava skvělé rýže nemusí být nic složitého, pokud dodržíte správný postup. Sice bude trvat trochu déle než obyčejná rýže ve varném sáčku, ale stojí to za to. Pokud chcete rýži s nižším glykemickým indexem, vyberte odrůdu basmati nebo rýži natural, neloupanou.

Jak odstranit přebytečný škrob ze rýže?

Promytím rýže odstraníte přebytečný škrob a díky zasmažení se rýže zatáhne a zbylý škrob udrží uvnitř zrna. Lepší přílohu uvaříte vždy ze sypané rýže, jelikož rýži ve varných sáčcích orestovat nemůžete, a proto bude buď nedovařená, nebo naopak rozvařená.

Jak uvařit rýži v troubě?

Rýže v troubě se nelepí a nerozvaří: Jak ji správně uvařit? Rýže má neprávem punc přílohy, kterou ve varném sáčku hodíte do vody a nic na ní nezkazíte. Připravit rýži, aby se neslepila, nebyla tvrdá nebo se naopak nepřevařila, ale může být celkem kumšt.

Související příspěvky: